תמונה לווטסאפ.jpg

דבר המנהלת

קהילת גוונים – צוות, תלמידים והורים,

אנו נמצאים בפתחה של שנת הלימודים תש"ף ובעוד כשבוע נקבל מחדש את פני תלמידינו בהתרגשות רבה.  

חילופים בהנהלת בית הספר – דר' עופר מוקדי סיים במהלך הקיץ את תפקידו כמנהל בית הספר, לאחר שנים רבות של עבודה בקריית החינוך ובתוכן 6 שנות ניהול בית הספר גוונים. עופר היה עבורנו מנהיג חינוכי משכמו ומעלה, שהוביל את ביה"ס להישגים רבים ותרם רבות להיותו של גוונים בית ספר מוביל ששמו הולך לפניו.

עופר נבחר לתפקיד מפמ"ר (מפקח מקצוע ראשי) מדעים וטכנולוגיה. תפקיד בכיר במשרד החינוך. אנו סמוכים ובטוחים שמערכת החינוך הארצית בכלל, ובתחום הוראת המדעים והטכנולוגיה בפרט, הרוויחה בגדול. עופר, עלה והצלח!!!    

שמי זהר בן שימול (נעים מאוד), ונבחרתי לאחרונה לנהל את בית הספר גוונים. אני חברת קיבוץ גן שמואל ועובדת בגוונים מיום הקמתו.

החל בספטמבר 2012 שמשתי כסגנית המנהל והרכזת הפדגוגית. שנה אחת אף ניהלתי את בית הספר, כאשר עופר יצא לשנת שבתון. שנת תש"ף תהיה, אם כן, שנת הניהול השנייה שלי. בכוונתי לשמר את הרוח המיוחדת השוררת בבית הספר. רוח שמתאפיינת בלכידות וסולידריות של צוות המורים ואנשי המנהלה, שרואים בעבודה החינוכית שליחות, ועובדים מסביב לשעון כדי ליצור עבור התלמידים סביבה מיטבית להתפתחות ועיצוב האישיות.

בית הספר ימנה השנה 1097 תלמידים, שמשובצים ב-39 כיתות. את התלמידים ילוו כ-120 עובדי הוראה ומנהלה. במהלך חודשי הקיץ התרחשו עבודות הכנה מרובות הן בתחום הפדגוגי והן בתחום התחזוקה, הבניין והתשתיות. צוות המורים טרח לרענן ולעדכן את תוכניות ההוראה.

המחנכים כולם בהובלת מנהלות החטיבות – נעמי מימון וחנה טלמור - טרחו, כתבו, שוחחו, נפגשו והכינו את הנדרש לפתיחת השנה בכל השכבות ז' – יב'. תחום הכנת המבנים והתשתיות מסור בידיו האמונות של אורי צבר, המנהלן הנפלא שלנו מאז הקמת בית הספר. אזכיר כדוגמא לעבודה המרובה שנעשתה את ה"אזרוח" של שני המבנים החדשים – בניין ה' ובניין ו', בהם ילמדו שכבות ז' ו-יב' בהתאמה. הבניינים מוקפים כעת בשתילים חדשים, פינות ישיבה וסככות שנבנו לרווחת התלמידים.        

התבשרנו לאחרונה שבית הספר זכה שוב, בפעם השלישית, בפרס על היותו תיכון מצטיין. הפרס ניתן על סמך חישוב שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים. אנו גאים מאוד בזכייה ושמחים על ההוקרה מצד משרד החינוך. 

חשוב לי להזכיר כאן שותפים נפלאים שבזכות רצונם הטוב ופעילותם למען בית הספר, אנו מצליחים להתקדם ולשגשג – אנשי המועצה האיזורית מנשה, ובראשם אילן שדה ראש המועצה ושרה טויל מנהלת מחלקת החינוך וחברי וועד ההורים המרכזי ובראשם יו"ר הועד לימור גיגי. תודה רבה על השותפות!!!

אסיים ואומר, בשמי ובשם הצוות כולו, שאנו נרגשים מאוד לקבל את פני תלמידינו ומתחייבים לעשות כל שניתן כדי למלא את שליחותנו בהצלחה.

 

בברכת שנה טובה לכולם,

 

זהר בן שימול

מנהלת ביה"ס גוונים